Yapay Zeka ve TIP 2021’de nasıl değişecek?

Yapay Zeka ve TIP

Yapay Zeka ve TIP 2021 yılı için; Derin Öğrenme, TIP veri akışını kanalize ederek temel araştırmaları ve klinik uygulamaları hızla dönüştürebilir.

TIP dünya bazında veriler açısından hızla artmaktadır. Farelerden insanlara terabaytlarca genomik bilgi, klinik deneylerden sağlık ölçümleri ve sigorta şirketleri ile eczanelerden gerçek dünya verileri var. Bilim adamları bu ödülü güçlü bilgisayarlar kullanarak bazı iyi sonuçlarla inceledi, ancak yapay zeka yardımıyla çok daha fazlasını öğrenebileceğimiz ortaya çıktı. Yapay Zeka Mühendisliği bölümü bu alanla ilgili uzmanlık ile çalışmaktadır. Yapay zeka ve TIP Önümüzdeki on yıl içinde … derin öğrenme ve yapay sinir ağları, verilerdeki kalıpları arama şeklimizi ve araştırmanın insan sağlığına nasıl uygulandığını değiştirecek. Bu özel rapor, bu yeni ortaya çıkan devrimin vaatlerini araştırıyor.

Yapay Zeka ve TIP 2021'de nasıl değişecek?
Yapay Zeka ve TIP nasıl değişecek sorusuna Derin Öğrenme sisteminin TIP’ta ki önemli yansımasını anlattık. Derin öğrenme TIP’ta kullanımı artan bir kavram.

Tıp ve Yapay Zeka

Şu anda en büyük bahisler ilaç keşfi alanında. Ve iyi bir sebepten dolayı. Yeni bir ilacı piyasaya sürmenin ortalama maliyeti, 2003 ile 2013 arasında neredeyse iki katına çıkarak 2,6 milyar dolara çıktı ve paranın çoğu, klinik denemelerin son iki aşamasında 10 kişiden 9’u başarısız olduğu için boşa harcandı. Her büyük ilaç şirketi, yatırım getirisini artırıp artıramayacağını görmek için en az bir yapay zeka odaklı başlangıç ​​tekniği ile çalışıyor. Derin öğrenme algoritmaları milyonlarca bileşiği inceleyebilir, … Belirli bir ilaç hedefi için seçenekleri daraltır.

Belki de daha heyecan verici yapay zeka sistemleri, geçerli teoriler ve önyargılarla sınırlı olmayan çeşitli doku, hücre, gen veya protein seviyesindeki ince farklılıkları tespit ederek tamamen yeni hedefleri bile belirleyebilir. Sağlıklı bir beyin ve Parkinson’u işaretleyen bir insan bilim adamından kaçabilecek ve hatta onu şaşırtabilecek farklılıklar.

Tıbbın Yapay Zekada Yeri

Yapay Zeka ve TIP Aynı keskin bakış yeteneği, tıbbi taramaları yorumlamak için de kullanılıyor. Bazı sistemler, bir radyolog tarafından gözden kaçırılabilecek erken kanser belirtilerini tespit edebilir veya retina taramasından kardiyovasküler riski değerlendirmek gibi insan kapasitesinin ötesinde olan şeyleri görebilir. Gıda ve İlaç Dairesi, hızlı bir klipte görüntüleme algoritmalarını onaylıyor. Diğer yapay zeka uygulamaları biraz daha ileride yer alır. Günümüzün elektronik sağlık kayıtlarının çeşitli özel sebepli verimsizlikleri, reçeteleme hatalarını önleyen ve hastalığın erken uyarılarını sağlayan akıllı sistemler tarafından ele alınacak mı? Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bazıları bunun üzerinde çalışıyor.

Yapay Zeka ve TIP
Yapay Zeka ve TIP; Derin Öğrenme sisteminin TIP’ta veri akışını yönetmsel ederek temel araştırmaları hatta klinik uygulamaları hızlı bir şekilde dönüştürebilir.

Makinelerin insanların yerini alacağına dair korkulara rağmen çoğu uzman, yapay zekanın ve insan zekasının sinerjik bir şekilde çalışacağına inanıyor. Daha büyük endişe, hem TIP bilgi hem de algoritma geliştirme yeterliliğine sahip insan eksikliğidir. Google bu iş için gerçekten çok çalışmakta. Yapay Zeka ve TIP Bu insan sorunu çözülebilirse, başarılı yapay zeka uygulamaları oluşturmanın anahtarı, aç annelerini beslediğimiz şeyin kalitesine ve miktarına bağlı olabilir. Bir derin öğrenme teknolojisinin genel müdürü, “Üç şeye güveniyoruz” diyor. “Veriler, veriler ve daha fazla veri.”

TIP, genel yapay zeka alanında gelişmek amacıyla hızla ilerlemektedir. Genel yapay zeka, insan zekasına eşit veyahut insan zekasından bir anlamda ileri versiyon yapay zeka sistemidir. TIP’ta yapay zeka 2021 yılı için beklenen bir gelişimdir.

İnsanların TIP alanında refahi düzeye ulaşma isteği günbegün yapay zekanın gelişimini hızlandırmaktadır. Nitekim yapay zeka, duygusu olmayan ve insanlarda bulunan hata oranlarının minimize edilmiş bir akıl versiyonudur. Bu versiyonel çalışma güç geçtikçe hızlanarak gelişmekte ve insanların uzmanlaştığı alanlarda süper uzman konumuna gelmektedir. Dar yapay zekanın yerini genel yapay zekaya bırakması, TIP alanında büyük bir devrime yol açabilir. Bu sebeple, TIP’ta önemli gelişmeler bizi bekleyebilir. Örneğin, ameliyat eden yapay zeka robotik sistemler, tahlil yapan ve hastalık teşhisi yapan yapay zeka sistemleri, hastalıklara karşı milyonlarca algoritmayı saliselerce zaman ayarında çeşitli çözümler bulabilir.

Bu gibi varyasyonlar artık bir ihtimal düzeyinden çıkmış olup ilelebet gerçeklik unsuru ile birleşmiştir. Her geçen gün verilen örneklere daha da yaklaştığımızı belirtmek isteriz. Türkiye Yapay Zeka size bu makaleyi sunmaktan gurur duyar.

“Yapay Zeka ve TIP 2021’de nasıl değişecek?” üzerine 4 yorum

  1. Yapay zeka ve TIP harika bir ikili. Bence bu alan yerini yapay zekaya bırakacak yavaş yavaş. Çünkü sistem çok hızlı gelişiyor. Aşırı gelişiyor…

    Cevapla
  2. Yapay Zeka ve TIP hızla gelişiyor. Oldukça ilerleyen bu teknolojik ağlarda önemli bir yere sahip. Umarım oldukça yükselir.

    Cevapla

Yorum yapın